Nem szoktam elemezni, bár most már tudatosan nézem egyébként, ki mennyit tud mozogni, ki bújik el a pulpitus mögé, ki az, akit nem zavar a mikrofon, mert szeret azzal gesztikulálni. Azt látom néha, hogy a prezentációk nagyon lekorlátozzák az előadókat. Túl sok mindent írnak ki, mintha nem bíznának magukban. A néző elkezdi olvasni a hosszú sorokat, és nem az előadóra figyel. Túl sok szöveg bizonytalanságról árulkodik.
Ki az, akire Ön felnéz mint előadóra?
Pál Feri lenyűgöz engem, ahogy létezik a színpadon. Böjte Csaba nyugalma egészen más, és mégis mintha átölelné az embert. Olyan, mintha mindenkinek más metronómja lenne. És nem is a pörgéstől, nem a pezsgéstől függ, hogy megérint-e: van, hogy a karizmatikus nyugalom az, ami megölel, van, ahol meg a hevület, ami elvisz. Tehát szerintem nincs instant karizmatikusság recept.
Előadóként milyen álmai vannak? Valahol előadni, valamekkora közönségnek, valamilyen témában? Esetleg előadni az Arénában?
Az nem álmom, hogy az Arénában kiálljak. Sokkal inkább álmom, hogy az elkövetkezendő években minél több helyre elmehessek, és ötven, száz, kétszáz, háromszáz embernek adjak muníciót arra vonatkozóan, miben teheti minőségibbé az életét. Oly sokan botladoznak a köveken, miközben hegycsúcsokat tudunk megmászni. Annyira szeretném, ha az emberek elhinnék, hogy tehetnek azért, hogy jobb legyen nekik. Biztatnám őket. Szóval az álmom az, hogy azzal, amit az elmúlt években összeraktam, fejlesztek és amihez újabb tematikákat dolgozok ki, hadd jöhessek-mehessek, cégekhez, nőkhöz, férfiakhoz, női klubokba inspirálni. A Pezsgő Esték Szily Nórával, ami most Szolnokon ment, és most még egy évadot megy, az mehessen adott esetben máshol is az országban, tehát hogy hadd vigyem a szót.